Nejkrásnější Túry Skotské Vysočiny

cena od 31 900 Kč termín: 17.07.2019 délka: 9 dní (zájezd č. 491662)

9 - denní zájezd

Již podruhé zařazujeme do naší pestré nabídky zájezdů do Skotska i zájezd s náročnější turistikou, neboť Skotsko je pro toulky přírodou jako stvořené.  Tento zájezd je označen černou botičkou, je tedy určen pro zdatné turisty . Můžete očekávat vyšlapané stezky, skalnatý terén, suť i chůzi přes mokřady v nezpevněném terénu. Vybrali jsme túry v odlehlejší části Skotské vysočiny a v blízkosti Fort William.  Ubytování je zajištěno v pěkných hostelech na dosah přírody s možností vaření ve společných kuchyňkách,  spát budeme 4 a 3 noci na stejném místě.  Kromě turistiky také navštívíme palírnu a ochutnáme místní whisky, prohlédneme si hrad Eilean Donan, zastavíme se u jezera Loch Ness, a kdo bude mít zájem, může se poslední večer vydat do historického centra Edinburghu.  Cestovat budeme  v malé skupině se zkušeným průvodcem .

Ubytování: hostel

Stravování: vlastní

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den: Dopoledne odlet z Prahy. Po příletu do Edinburghu se hned vydáme na sever. Navštívíme palírnu Dalwhinnie, kde po prohlídce ochutnáme místní whisky. Ubytování (4 noci) poblíž jezera Loch Glascarnoch, asi 50 km od Inverness.
2. den:Dopoledne se nejprve přesuneme do malého rybářského přístavu Lochinver, odkud se vydáme na túru na horu Suilven s možností odbočení na nedaleký špičatý vrchol Meall Mheadhonach. Délka túry 20 km, převýšení cca 834 m, celková doba cca 8 hodin. Návrat na ubytování.
3. den:Tento den se nejprve vydáme do malé vesničky Torridon a nedaleko odtud zahájíme túru ve tvaru podkovy pohořím Beinn Alligin, což v gaelštině znamená „Pohoří krásy“. Délka túry je 10 km, nastoupáme celkem asi 1 100 m a celková doba túry bude přibližně 5 hodin. Čekají nás úchvatné horské scenerie i výhledy na mořskou hladinu, při dobré viditelnosti i na souostroví Vnějších Hebrid. Návrat na ubytování.
4. den:Odpočinkovější den využijeme k další lehčí túře v oblasti ubytování.
5. den:Tento den se přesuneme do oblasti Fort William, která patří mezi nejvyhlášenější místa pro turistiku ve Skotsku. Cestou si prohlédneme malebný hrad Eilean Donan na místě, kde se dotýkají tři mořské lochy – Loch Alsh, Loch Long a Loch Duich. Zastavíme se také u nejhlubšího skotského jezera Loch Ness a v městečku Fort Augustus si prohlédneme soustavu zdymadel, která je součástí Kaledonského kanálu, nejdelšího vodního kanálu ve Skotsku. Ubytování v Onich u jezera Loch Linnhe (3 noci).
6. den:Z ubytování se nejprve přesuneme na místo nástupu, na konec silnice v údolí Glen Nevis. Podnikneme klasickou horskou túru The Ring of Steall, Mamores, přes čtyři „Munros“ (vrcholy převyšující 3 000 stop = 914,4 m n. m.). Délka cca 16 km, téměř 1 700 m nasčítaného převýšení. Celková doba túry je asi 11 hodin. Návrat na ubytování.
7. den:Tento den se vydáme na Ben Nevis, s 1 345 metry nejvyšší horu nejen Skotska, ale i celé Velké Británie (převýšení cca 1 300 m, celková doba přibližně 6 hodin). Po příjemné túře se můžeme vydat třeba do vyhlášené hospody Clachaig Inn v Glen Coe a ochutnat některou z místních specialit. Návrat na ubytování.
8. den:Dnes se vydáme na túru na hřeben Buachaille Etive Beag s nádhernými výhledy na Loch Etive a okolní vrcholy Glencoe (délka túry 8 km, převýšení asi 900 m, celková doba okolo 5 hodin). Poté už nás bude čekat přejezd na ubytování v Edinburghu v penzionu nedaleko letiště. V podvečer se můžeme projít historickým centrem města nebo si posedět v některé z restaurací nebo hospůdek.9. den: Dopoledne krátké volno, odjezd na letiště a odpoledne odlet do Prahy.Pozn.: Pořadí túr lze prohodit, zkrátit, nebo i podniknout jiné vhodné v závislosti na počasí a zdatnosti skupiny.
9. den: Dopoledne krátké volno, odjezd na letiště a odpoledne odlet do Prahy.Pozn.: Pořadí túr lze prohodit, zkrátit, nebo i podniknout jiné vhodné v závislosti na počasí a zdatnosti skupiny.


Podobné zájezdy v této destinaci

12 990 Kč
Základní cena od 12 990 Kč

Vánoční Londýn - město historie a nákupy na Oxford Street

Velká Británie, Londýn
Poznejte s námi Londýn v předvánočním čase, krásně osvícená londýnská metropole nadchne každého, bez rozdílu věku a říká se, že předvánoční Londýn je jedno z nejkrásnějších míst na světě. Navštívíme nejznámější památky starobylého města a budeme mít čas i na nákupy dárků pro naše nejbližší a návštěvu…
termín: 06.12.2018 délka: 4 dny
27 900 Kč
Základní cena od 27 900 Kč

Přírodou Skotska

Velká Británie
Skotsko je populární destinací turistů z celého světa, proto máme již několik let v nabídce zájezd také pro ty naše klienty, kteří na svých cestách upřednostňují pobyt v přírodě.  Budou se střídat lehčí a náročnější túry, chodit můžete jen s batůžkem. V programu sice uvádíme některé plánované trasy,…
termín: 14.08.2019 délka: 7 dní
13 990 Kč
Základní cena od 13 990 Kč

To nejlepší z Londýna + NEJKRÁSNĚJŠÍ HRADY ANGLIE (letecky z Brna)

FirstMinute
Velká Británie, Londýn
Jedinečný eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a navíc nejkrásnější hrady Anglie. Projedete se lodí po Temži, doubledeckerem a neunikne vám nic z londýnských zajímavostí. Vydáte se na královský hrad Windsor a objevíte půvaby hradů jižní Anglie. Prožijte energii…
termín: 15.05.2019 délka: 5 dní

Nabízí

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Smetanova 347/9, Veveří
60200 Brno
telefon: 542213346

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Blackpool 4 °C
Bournemouth 8 °C
Edinburgh 7 °C
Farnborough 5 °C
Londýn 4 °C
Londýn / Gatwick 4 °C
Manchester 6 °C
Northolt 0 °C
Stansted 5 °C

Základní informace

Velká Británie

Velká Británie
Hlavní město: London
Počet obyvatel: 60 318 336
Měna: GBP
Rozloha: 244,493 km2

Místopisy

  • Skotsko

    Skotsko zabírá přibližně jednu třetinu ostrova Velká Británie a je druhou největší zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Patří k němu i čtyři souostroví,…

  • Wales

    Wales je země bohatá na historii i přírodní krásy a kulturou se odlišuje od ostatních zemí Spojeného království. Leží na západním poloostrově ostrova Velká Británie a sousedí…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://velka-britanie.vasezajezdy.cz/zajezdy/nejkrasnejsi-tury-skotske-vysociny-491662/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://velka-britanie.vasezajezdy.cz